مشاوره و روان درمانی برای افراد، زوج ها و خانواده ها

مشاوره در باب صمیمیت با درمانگر جنسی | روان درمانی کوتاه مدت در تهران

مشاوره در باب صمیمیت با درمانگر جنسی

مشاوره در باب صمیمیت با درمانگر جنسی

مسائل صمیمیت یکی دیگر از مشکلات رایج جنسی است که از نزدیک شدن افراد به یکدیگر جلوگیری می کند. گاهی اوقات افراد تمایل به یک رابطه جنسی نزدیک دارند اما در رابطه جنسی با مشکلاتی روبرو می شوند. حتی بسیاری از افراد هستند که از صمیمی بودن با شخص دیگری آنقدر عصبی می شوند که از برخوردهای جنسی کاملاً اجتناب می کنند.  این باعث می شود فردی که با او هستند احساس بی کفایتی کند و منجر به ناراحتی عمومی شود. در ادامه مطلب از سایت روان درمانی کوتاه مدت در تهران بیشتر در مورد مشاوره در باب صمیمیت با درمانگر جنسی خواهید خواند.

بسیاری از مسائل شدید صمیمیت به تصویر بدن مربوط می شود. مردم همیشه با برهنه شدن در مقابل دیگران راحت نیستند. اصلاً غیرعادی نیست که افراد از بدن خود احساس شرم کنند. حتی زمانی که آن‌ها یکی دیگر از افراد مهم را داشته باشند که از چیزهایی که ارائه می‌دهند بسیار دلسرد شده است، پذیرش اینکه جذب افراد دیگر شده‌اند برایشان سخت است. مقابله با مشکلاتی از این دست می تواند از نظر ذهنی دشوار باشد و وقتی از کمک حرفه ای برخوردار نباشید، عبور از این نوع مشکلات آسان نیست.

مقابله با عوامل مانع صمیمیت

یک درمانگر حرفه ای می تواند به افراد کمک کند تا با مشکلات بدن و هر مشکل دیگری که مانع صمیمیت بین دو بزرگسال در یک رابطه می شود، مقابله کنند. این گاهی اوقات شامل درمان فردی است، و همچنین ممکن است شامل مشاوره زوجین باشد. یادگیری احساس راحتی با بدن خود بسیار مهم است. درمان می تواند به شما کمک کند تا موانع ذهنی را از بین ببرید و در عین حال یاد بگیرید که امکانات جدید را در زندگی خود بپذیرید. هر کسی که برای برقراری ارتباط با دیگران در سطح صمیمی به کمک نیاز دارد، می تواند از سکس درمانی بهره مند شود.

تمرکز درمانی حسی

بسیاری از تکنیک های جنسی درمانی در طول زوج درمانی نیز استفاده می شود. یکی از محبوب ترین آنها به عنوان تمرکز درمانی حسی شناخته می شود. این امر تمرکز درمان را بر کمک به زوجین قرار می دهد تا با لمس مجدد یکدیگر احساس راحتی کنند. این برای زوج هایی که مشکلات صمیمیت مانند آنچه قبلا ذکر شد بسیار خوب است. این به آنها اجازه می دهد تا با دادن چیزی شبیه به “تکالیف زوجین” با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

این تمرینات جنسی درمانی، توسط یک متخصص جنسی به زوجین اختصاص داده می شود. درمانگر ممکن است به یک زوج بگوید زمانی که در خانه هستید یا تلاش برای نوع خاصی از تماس جنسی، زمان معینی را صرف لمس یکدیگر کنند. این نوع تمرکز درمانی معمولاً به دلیل اینکه زوجین از نظر فیزیکی با یکدیگر راحت تر می شوند، افزایش می یابد. ورزش ممکن است در ابتدا چیز ساده ای مانند دست گرفتن یا در آغوش گرفتن باشد. این می تواند در هر یک از اعضای رابطه که به نوبت بدن دیگری را بررسی می کند، تکامل یابد.

اینکه بتوانید از نظر جنسی با یکدیگر احساس راحتی کنید، جزء مهم یک رابطه شاد است. مهم نیست که چه موانعی وجود دارد، می توان با هم به جلو رفت. یک درمانگر جنسی می تواند در زمانی که یک زوج مشکلی را تجربه می کنند تفاوت ایجاد کند. مشکلات جنسی نیز تنها به عنوان مشکل یک فرد مطرح نخواهد شد. این مسئله ای است که یک زوج باید با کمک یک درمانگر اختصاصی به آن رسیدگی کنند.

مشاوره در باب صمیمیت با درمانگر جنسی | روان درمانی کوتاه مدت در تهران

رابطه جنسی زناشویی

رابطه جنسی زوج درمانی نوع مهم دیگری از گفتگو درمانی است که باید درباره آن اطلاعات لازم را داشته باشید. البته بسیاری از مشکلات جنسی مربوط به ناتوانی زوجین در برقراری ارتباط صحیح است. ممکن است دو نفر خیلی یکدیگر را دوست داشته باشند، اما هنوز ممکن است مشکلاتی در اتاق خواب رخ دهد. یک فرد ممکن است مشکلاتی را با کمبود میل جنسی تجربه کند. اگر در سطح جنسی با شریک زندگی خود مشکل دارید، جنسیت درمانی زوجین چیز خوبی برای ثبت نام خواهد بود.

یک زوج‌درمانگر ماهر می‌تواند کار کند تا بفهمد چه موانعی مانع از برقراری رابطه جنسی سالم بین شما و شریک زندگیتان می‌شود. گاهی اوقات این به چیزهای ساده ای مانند عدم ارتباط است. در مواقع دیگر، برخی نیازهای جنسی یا عاطفی ممکن است برای تسهیل یک رابطه سالم‌تر نیاز به برآورده شدن داشته باشند. برای پی بردن به مشکلات، هر دو عضو رابطه باید متعهد شوند که با هم به جلو حرکت کنند. ارتباط صادقانه در مورد احساسات باید در طول این جلسات جنسی درمانی رخ دهد.

مشاوره با درمانگر جنسی برای اعتیاد جنسی

درمان اعتیاد جنسی، یکی دیگر از خدمات مهمی است که توسط درمانگران جنسی ارائه می شود. یک درمانگر اعتیاد جنسی با کسانی که با رفتار جنسی اجباری مشکل دارند کار خواهد کرد. این می تواند شامل بسیاری از مشکلات مختلف باشد. به نظر می رسد که مردم با لذت بردن اجباری خود به ضرر زندگی خود مشکل دارند. برخی دیگر تصمیمات جنسی مشکوک می گیرند و نمی توانند به افراد مهم خود وفادار باشند.

معتاد بودن به رفتار جنسی این پتانسیل را دارد که فرد احساس پوچی کند. رابطه جنسی چیز زیبایی است، اما همه رفتارها یا روابط جنسی سالم نیستند. کسانی که انتخاب های جنسی ناسالم انجام می دهند و به دلیل آن زندگی خود را به خطر می اندازند از درمان سود می برند. یک درمانگر اعتیاد جنسی می تواند با بیمارانی که این مشکل را تجربه می کنند کار کند تا به آنها کمک کند تعادل طبیعی و سالم تری پیدا کنند.

جلوگیری از برخورد با تجربیات جنسی آسیب زای گذشته

یکی از راه‌های بسیار مهمی که درمانگران جنسی به بیماران کمک می‌کنند، این است که به آنها اجازه می‌دهند با تجربیات جنسی گذشته خود کنار بیایند که ممکن است بر میل یا عملکرد جنسی تأثیر بگذارد. بیمارانی که با مسائل تجاوز جنسی سروکار داشته اند ممکن است در غلبه بر آنچه برایشان اتفاق افتاده مشکل داشته باشند. این یک رویداد زندگی بسیار آسیب زا است و به دلایل واضح می تواند بر زندگی جنسی فرد تأثیر منفی بگذارد. اعتماد دوباره پس از تجربه چیزی بسیار وحشتناک کار ساده ای نیست.

آمار نشان می دهد که از هر شش زن آمریکایی، یک زن در طول زندگی خود با تجاوز جنسی یا اقدام به تجاوز جنسی روبرو بوده است. اینها واقعیت های وحشتناکی هستند که بسیاری از مردم دوست ندارند به آنها فکر کنند. برای بازماندگان این جنایات، پس از پایان جنایت به پایان نمی رسد. آنها همچنان تحت تأثیر این آسیب‌ها قرار می‌گیرند و بسیاری از آنها در برقراری ارتباط جنسی با شرکای عاشقانه خود مشکل دارند.

درمانگران جنسی در کمک به بازماندگان تجاوز و سوء استفاده جنسی تجربه دارند. این می تواند یک راه بسیار سخت باشد، اما بسیاری از تکنیک های درمانی می توانند تفاوت ایجاد کنند. صحبت کردن در مورد مشکلات و یادگیری راحت بودن دوباره زمان می برد. یک درمانگر جنسی دلسوز در حالی که برای کمک به آنها برای یافتن یک زندگی جنسی رضایت بخش تلاش می کند، متحد بازماندگان سوء استفاده جنسی خواهد بود.

بیشتر بخوانید :

درمانگر جنسی کیست چه کمکی می کند؟

طاهره سادات بدری مدیرعامل موسسه روانشناسی آموزشی روان سلام

شبکه های مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دسترسی به رایگان به باشگاه آویژه
و پادکست های طاهره سادات بدری ثبت نام کنید.

باشگاه آویژه فقط برای کاربران سایت و در منوی سایت قابل مشاهده خواهد بود

سوالی دارید در خدمتیم؟