مشاوره و روان درمانی برای افراد، زوج ها و خانواده ها

هنر لوندی و دلبری

هنر لوندی و دلبری

هنر لوندی و دلبری

در این مقاله یاد میگیریم:

خانومها لوندی را بیاموزید، مردان مرد بودن را بلدند .

متاسفانه در دوره ای که ما زندگی می کنیم، بیشتر خانم ها تصور می کنند اگر مثل مردان جسور و پُر دل و جرات باشند و با سماجت پیگیر کارهایی باشند که دوست دارند، بسیار عالی است.در حالیکه همین مساله گاهی باعث ایجاد تنش در رابطه زوجین خواهد شد ..

البته که موفقیت بسیار مهم است !

البته که در زندگی لازم است که فردی مستقل و زرنگ باشید !

ولی آیا کافی است؟

آیا این طرز فکر و این رفتارها به تنهایی در رابطه عاشقانه و در بافت رابطه زوجی پسندیده و جذاب است؟

پس فرق شما با آقایان در چیست؟

در زوج درمانی آموزش لوندی و دلبری برای یک خانم بسیار لازم و ضروری است. شما هر شرایط و موقعیتی که داشته باشید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در وهله اول یک «خانم» هستید. حال می‌خواهید یک خانم مدیر باشید، یک خانم کارمند، خانم دکتر، خانم معلم، خانم مهندس، خاننم فروشنده، خانم خدمتکارو یا خانمی خانه ‌دار.درست است که مردها خانم های باهوش، زرنگ و موفق را تحسین می کنند ،اما دوست دارند که شریک زندگیشان اول از همه هنر لوندی و دلبری را بلد باشد. گاهی مردان در اتاق مشاوره به من می گویند ما درمانده شده ایم خانم بدری و وقتی می گویم چرا ؟

بسیار ناراحت جواب می دهند :همسر ما معشوق خوبی نیست .بلکه صرفا یک کارمند خوب، یک خیاط خوب ،یک پزشک خوب و یا یک آشپز خوب است .و انگار ما نه با خود آن زن ،بلکه با شغل آن زن ازدواج کرده ایم .

دردی که در این سخنان وجود دارد کاملا مشهود است .

به همین دلیل برای یادگیری ظرافت های زنانگی این مقاله را آماده کرده ام و امیدوارم بعد از خواندن این مقاله تا حدودی هنر لوندی را خوب بیاموزید و در زندگی زوجی به کار ببرید.

باور کنید که جذابیت به تیپ و قیافه نیست چه بسا بسیاری از افراد را در نگاه اول می بینید که تیپ ساده ومعمولی دارند اما نگاه نافذ و کلام شیوای آن ها باعث محبوبیت و جذابیت آن ها شده است جذاب شدن زیاد پیچیده نیست گاهی با لبخند ساده و بجا درست و حرف زدن می توانید محبوب و جذاب شوید.

پس مراقب همه چیز باشید. حواستان به زبان بدنتان باشد. در اولین برخورد قبل از هر چیز افراد به سیگنال هایی که طرفشان با زبان بدنش می فرستد توجه می کنند. کافی است فکرتان وقتی او دارد حرف می زند پرت شود که یکهو از نگاهتان این حواس پرتی را بخواند و توی ذوقش بخورد که شما اهمیتی برای حرف او قائل نیستید و احترام دیگران را نگه نمیدارید.

فارغ از این‎که افراد از نظر کلی چه جور شخصیتی دارند، روش‌هایی وجود دارد که هر کسی می‌تواند با به‌کارگیری و تمرین آن‌ها پلاگین‌هایی را به اخلاق خودش اضافه کند که به فرد دلچسب‌تر، قابل اطمینان‌تر و با نفوذتری تبدیل شود.

این شما و این هم راه‌هایی برای اینکه لوند یا با جذبه و کاریزماتیک به نظر برسید.

جذابیت به تیپ و قیافه نیست چه بسا بسیاری از افراد را در نگاه اول میبینید که تیپ ساده ومعمولی دارند شاید خیلی هم زیبا هم به نظر نرسند اما نگاه نافذ و کلام شیوای آن ها باعث محبوبیت و جذابیت آن ها شده است جذاب شدن زیاد پیچیده نیست گاهی با لبخند ساده و بجا ودرست حرف زدن می توانید محبوب و جذاب شوید.

پس مراقب باشید.و حواستان به زبان بدنتان باشد. در اولین برخورد قبل از هر چیز افراد به سیگنال هایی که طرفشان با زبان بدنش می فرستد توجه می کنند. کافی است فکرتان وقتی او دارد حرف می زند دچار حواس پرتی شود و یکهو از نگاهتان این حواس پرتی را بخواند و توی ذوقش بخورد که خیال کند که شما اهمیتی برای حرف او قائل نیستید و احترام او را نگه نمیدارید.

‎فارغ از این که افراد از نظر کلی چه جور شخصیتی دارند، روش‌هایی وجود دارد که هر کسی می‌تواند با به‌کارگیری و تمرین آن‌ها پلاگین‌هایی را به اخلاق خودش اضافه کند که به فرد دلچسب‌تر، قابل اطمینان‌تر و با نفوذتری تبدیل شود. این شما و این هم راه‌هایی برای اینکه لوند یا با جذبه و کاریزماتیک شوید

تکنیکهای لوندی :

لطفا روی حالت های چهره خود کار کنید.

 

. 1- حالت چهره شما باید چگونه باشد

صورت شما ناحیه‌ای با سیگنال‌های بسیارزیاد است. در حقیقت، در زمینه‌ی حرکات ریز صورت که افراد به طور ناخودآگاه از خود بروز می‌دهند، تحقیقات بسیاری انجام شده است.

انسان‌ها بدون اینکه بدانند اطلاعات زیادی را از این طریق به طرف مقابل منتقل می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از صورت‌تان، اطلاعات زیادی درباره‌ی خودتان و احساسات و تفکراتتان به مردم بدهید.

تا به حال از «صورت خونسرد یا خنثی » چیزی شنیده‌اید؟

خیلی از مواقع پیش آمده که وقتی به فردی نگاه می کنید اصلا جذب او نمی شوید و گاهی هم به محض اینکه به یک نفر نگاه می کنید چنان از او خوشتان می آید که می خواهید چند لحظه با او هم صحبت شوید .

2-ابروهایتان را بالا بیندازید.

بازی کردن با ابروها پیامهای مختلفی را به همراه دارد. چون ابروها نزدیک به چشم هستند، لذا حالتهای مختلفی را می توانید با آنها در صورت خود ایجاد کنند. حالت اَبروهای بالا رفته در موقعیتهای زیادی استفاده می شود که اَغلب اوقات، نشانه خوبی است.

در چه زمان هایی از حرکت بالا بردن ابرو استفاده کنید؟

بالا انداختن ابرو شش نشانه دارد.

اول: بالا بردن مخصوصا یک ابرو می تواند نشانه ناز کردن باشد. بنابراین اگر می خواهید خود را برای نامزد یا شوهرتان ناز کنید از این حرکت استفاده کنید.

دوم: اگر با شخصی اولین بار باشد که برخورد می کنید و او در همان برخورد اول به مدت ۳ یا ۴ ثانیه ابروهایش را بالا بیندازید این کار نشانه ای از دوستی است. این حرکت باعث جلب نظر شما به سمت او می شود.

سوم: بالا رفتن ابروها هم زمان با یک لبخند یا تکان دادن سر، به معنی موافقت شما با حرفای شوهرتان است. و به احتمال زیاد به او نشان می دهید فقط به این خاطر که شما می گویید من این حرف را قبول دارم..

اگر طرف مقابل در هنگام حرف زدن شما را با ابرو تائید کرد نشانه تائید و خواهان جذب محبت یا تائید ازطرف شماست..

چهارم: تقریبا زنان وقتی تماس چشمی برقرار می کنند ابروهایشان را بالا می اندازند تا نشان بدهند واقعا آن چه را می بینند دوست دارند. شما هم بعد از دیدن چیزی که خوشتان آمد، حتماً اَبروهای خود را بالا ببرید..

پنجم: وقتی که از دیدن چیزی شگفت زده می شوید( مثلاً هدیه ای از سوی نامزد یا همسرتان دریافت می کنید یا خبر خوشی به شما می دهد) همراه لبخند ملیح، ابروهایتان را هم کمی بالا بیندازید. این کار را به آرامی انجام دهید تا او متوجه هیجان و تغییر در حالات شما بشود.

ششم: ابروهایتان را بیش از حد بالا ندهید چون ممکن است نشان دهنده انزجار در شما باشد. دقایقی با او هم صحبت شوید.

3– ارتباط چشمی خوبی داشته باشید.

 

مورد دیگری که در صورت باید به آن توجه کنید چشم ها هستند.

به طور مثال هر گاه همرا شوهرتان در یک جمعی بودید توجهتان را روی او متمرکز کنید گاهی به او نگاه کنید، یک لبخند بزنید و توجه او را به سوی خود جلب کنید. با این کار علاقه خود را به او نشان داده و البته بر میزان عشق و علاقه او نسبت به خود می افزایید..

افرادی که یکدیگر را خیلی دوست دارند خیلی زیاد در چشمان همدیگر نگاه می‌کنند. نگاه کردن در چشمان کسی که دوستش داریم به این معناست که (من نمی خواهم به چیزی غیر از تو نگاه کنم .)

نکته مهم دیگر

نکته مهم دیگر اینست که آقایان بسیار دوست دارند به عشق خود نگاه کنند. چون که مردان تصویر محور هستند و با نگاه عاشق می شوند . بنابراین با نگاههای عاشق خود هیچوقت سرد برخورد نکنید و همیشه نگاهش را با نگاهِ محبت آمیزخود جواب دهید

همچنین هنگامی که به او نگاه می کنید یا تماس چشمی اش را با تماس چشمی خودتان پاسخ می دهید، حتما لبخندی زیبا را چاشنی آن کنید. نگاه بی‌تفاوت می‌تواند بسیار ناخوشایند و منزجر کننده باشد.

گاهی هم چشمانتان را درشت تر کنید.. زیرا چشمان بزرگ جذابیت بیشتر و تاثیرگذاری بهتری روی همسرتان دارد.

یک زن لوند و جذاب مجموعه ای از این ویژگی های زنانه را دارد و همیشه تلاش می کند تا این ویژگی ها را در خود تقویت کند. هر مردی به دنبال زنی است که در نظرش جذاب باشد و این جذابیت همان هنر لوندی است.

 

یک زن لوند می داند …
کی و کجا باید چه جملاتی بگوید
لحن صدایش چطور باشد
چگونه رفتار کند
چطور راه برود ویا بنشیند
چگونه نگاه کند
چگونه بخندد و شاد باشد
ویاچه بپوشد

یک زن لوند جذاب و دلبر، زنی لطیف، شاد، خنده رو، قابل اعتماد، مهربان، شوخ طبع و شیرین زبان است. برای خود و خواسته هایش ارزش قائل است.دارای عزت نفس بسیار بالایی است و تن به تحقیر و بی ارزشی نمی دهد . یک زن لوند ظرافت های زنانگی را یاد گرفته است . قدرتی زیرکانه دارد و با سیاست رفتار می کند. با دیالوگ های زنانه آشناست و زنی هوشیار که می داند کی و کجا چگونه باشد.

چنین زنی قوانین بازی مردان را بلد است. مرد مورد علاقه اش را به سمت خود جذب می کند ولی اجازه نمی دهد که طرف مقابل بر او تسلط کامل داشته باشد.و بازیچه دست دیگران نمی شود او از هنر زنانگی به نفع خودش و کاریزماتیک شدن استفاده می کند.

ممکن است یک خانم بگوید من در رابطه با نامزد یا شوهرم رفتارهای لوندی دارم و سعی می کنم دلبری کنم و طرف مقابل را به سوی خود جذب کنم اما نمی دانم چرا جذاب و تو دل برو نیستم. و نتیجه عکس می گیرم .

متاسفانه گاهی لوندی با رفتارهای جلف اشتباه گرفته می شود و یک خانم به خیال خود دارد مرد را به سوی خود جذب می کند اما نتیجه کار بر عکس می شود. لوندی یک ویژگی ذاتی و درونی است که باید با آموزش های صحیح و اصولی احیا و پرورش یابد..

یک زن لوند لحظات بسیار شیرین و هیجان انگیزی را در رابطه خود با مرد مورد علاقه اش خلق می کند. اگر این بُعد شخصیتی زن آشکار شود و درست استفاده شود هیچ مردی قادر به مقاومت در برابر آن نیست..

موفق باشید.

طاهره سادات بدری

 

طاهره سادات بدری مدیرعامل موسسه روانشناسی آموزشی روان سلام

شبکه های مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دسترسی به رایگان به باشگاه آویژه
و پادکست های طاهره سادات بدری ثبت نام کنید.

باشگاه آویژه فقط برای کاربران سایت و در منوی سایت قابل مشاهده خواهد بود

سوالی دارید در خدمتیم؟