مشاوره و روان درمانی برای افراد، زوج ها و خانواده ها

موسسه روان سلام برگزار می‌کند. گروه درمانی، شناختی، رفتاری و تحلیلی

تحت نظر درمانگران:

خانم طاهره سادات بدری
متخصص روانشناسی و روانکاو

دکتر مریم فنایی روانپزشک


آدرس: بلوار فردوس، بین ولیعصر و قبادی، پلاک ۶۸
تعداد جلسات ۱۲ جلسه ۹۰ دقیقه ای
ظرفیت هر گروه درمانی ۱۰ نفر

گروه درمانی مختص بیماران بایپولار(دوقطبی)

در این گروه درمانی تمرکز بر روی بهبود عملکرد فردی افراد مبتلا به بایپولار در کنار دارو درمانی است. هدف از این گروه درمانی افزایش تحمل و تاب آوری، خویشتن داری و مسئولیت پذیری و بهبود عملکرد بین فردی و ارتباطات اجتماعی است. ضمناً تلاش می‌شود تا آموزش های لازم به خانواده‌های این عزیزان داده شود تا بتوانند در بهبود و سامان بخشی این عزیزان به ما کمک کنند.

گروه درمانی من و نوجوانم

تمام مادرانی که دارای فرزندان ۱۲ سال به بالا هستند و دچار تعارضات و چالش های عمیق با نوجوان خود هستند می‌توانند در این گروه درمانی شرکت کنند .در این گروه درمانی تمرکز برو روی مشکلات والدین و فرزند و همینطور مهارت فرزند پروری خواهد بود .

گروه درمانی مادران باردار

تمام بانوانی که در دوران بارداری به سر می‌برند و یا قصد بارداری دارند می‌توانند در این گروه درمانی شرکت کنند در این گروه درمانی تمرکز بر روی اعتماد به نفس مادران در زمینه مهارت های فرزند پروری و همینطور ترساز زایمان و اضطراب دوران بارداری است .هدف از این گروه درمانی بالا بردن سطح دانش مادران در مورد فرزند پروری، کاهش میزان استرس، ملاقات با مادران دیگر و ایجاد دوستی های جدید ،جلوگیری از انزوای اجتماعی مادران پیشگیری از افسردگی و تضطراب پس از زایمان است

گروه درمانی اعتماد به نفس

چه کسانی میتوانند در این گروه شرکت کنند؟
افرادی که از اعتماد به نفس پایینی رنج میبرد.
اضطراب صحبت در جمع دارند کمرو و خجالتی هستند و افرادی که تمایل دارند اعتماد به نفس خودباوری خود را افزایش میدهند میتوانند در این گروه شرکت کنند.

گروه درمانی پانیک و اضطراب

چه کسانی میتوانند در این گروه شرکت کنند؟
تمام افرادی که از اجرای و حملات پانیک رنج می برند، می توانند در این گروه شرکت کنند .
تمرکز ما در این گروه درمانی بر درمان اختلالات اضطرابی و پانیذ است .

گروه درمانی سوگ

چه کسانی میتوانند در این گروه شرکت کنند؟
تمام افرادی که دچار سوگ شده اند  عزیزی را از دست داده اند اما نتوانسته اند به باور برسند که او دیگر نیست و هنوز در انکار به سر می‌برند و در رنج فقدان هستند ،  می توانند در این گروه شرکت کنند .
تمرکز ما در این گروه درمانی بر درمان سوگ و فقدان است.

گروه درمانی مادران دارای فرزند معلول ویا مبتلا به سرطان

تمام مادرانی که دارای فرزند معلول جسمی و ذهنی هستند و یا فرزندشان از بیماری سرطان رنج می‌برد، می‌توانند در این گروه درمانی شرکت کنند این مادران دچار یاس ،ناامیدی و اضطراب و درد و رنج و غم شدیدی هستند که به تنهایی قادر به التیام یا کاهش آن نیستند گروه درمانی تسکین دهنده این آلام خواهد بود ،انزوای اجتماعی این مادران این رنج را بیشترخواهد کرد و گروه درمانی کمک می‌کند این مادران از بحران انزوای اجتماعی دور شده و با افرادی با درد مشترک دوست شوند و به همدیگر کمک کنند و همدلی بالایی در آنها اتفاق خواهد افتاد .

گروه درمانی بیماران ام اس

تمام افرادی که با تشخیص پزشکی به عنوان بیمار مبتلا به ام اس شناخته شده اند در این گروه درمانی می توانند شرکت کنند .در این گروه درمانی تمرکز بر روی بهبود عملکرد فردی افراد ام اس ،در کنار دارو درمانی است .هدف از این گروه درمانی افزایش تحمل و تاب آوری ،خویشتن داری و مسئولیت پذیری و بهبود عملکرد بین فردی و ارتباطات اجتماعی وپیشگری از افسردگی و پذیرش شرایط حاصل از علائم بیماری است .

گروه درمانی پرخوری عصبی (درمان چاقی)

تمام افرادیگه دچار پرخوری عصبی هستند و از اضافه وزن و چاقی رنج می برند می‌توانند در این گروه درمانی شرکت کنند .در این گروه درمانی تمرکز بر علل پرخوری ،اضطراب ناشی از پرخوری و اضافه وزن ، عزت نفس و اعتماد به نفس و ترس از عدم مقبولیت اجتماعی ،بد ریخت انگاری و سبک زندگی است

گروه درمانی عزت نفس

چه کسانی میتوانند در این گروه شرکت کنند؟
تمام افرادی که از نفرت از خود ،خود سرزنشی و خودکم بیتی و خود تحقیری  رنج می برند،  می توانند در این گروه شرکت کنند .
تمرکز ما در این گروه درمانی بر درمان انواع عزت نفس و خود دوستی است.

گروه درمانی افسردگی

چه کسانی میتوانند در این گروه شرکت کنند؟
تمام افرادی که از خلق پایین و افسردگی  رنج می برند،  می توانند در این گروه شرکت کنند .
تمرکز ما در این گروه درمانی بر درمان افسردگی و دپرشن  است.

برای دسترسی به رایگان به باشگاه آویژه
و پادکست های طاهره سادات بدری ثبت نام کنید.

باشگاه آویژه فقط برای کاربران سایت و در منوی سایت قابل مشاهده خواهد بود

سوالی دارید در خدمتیم؟